Chat, Türkçesiyle “Dostça” valörına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonra internetin sadece haber aktarımı dâhilin değil, aynı zamanda düğün dâhilin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir müstear ad kullanarak (nickname) yârenlik edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanımadığınız lalettayin biriyle strüktürlabildiği kabilinden başkaca tanıdığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri aracılığıyla strüktürlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız yahut tanımadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve yârenlik ika amacıyla kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri umumiyetle programlama dilleri kullanılarak yahut hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş ifa etmek dâhilin sadece nickname (müstear insan) kaydetmek ehliyetli olurken birtakımlarındaysa sohbete kellelamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları arasında pop olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine kellelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla program boşluk tarafünü kullanarak sadece yazılı, yazılı ve fonlü, ünlü ve fonlü kabilinden tercihe destelı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en pop olanı kısa süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isminde yargılama mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir sair pop chat program olan ve internetin efsane yazılı sınavmlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir