Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, faziletli lisans eğitimini Kadir Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Düzenleme meydanında İstanbul Ziyalı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye kolünde bellik kuruluşu, yönetimi, izlemsel bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk kere önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise mimarilanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze denli terbiye kolünde ev olarak birmebzul markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En büyük ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden saksılayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, sanat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası enerjik çdüzenışmalar yürüten KALKO, birmebzul ayak topu, basketbol bendeübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde görev aldığı Heybetliçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin kanatı teselsül Türkiye’nin en büyük özel okul ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır yönetim kurulunda görev almaktadır.

KALKO, terbiye meydanında yaptığı muvaffakiyetlı girizgâhimlerden dolayı birmebzul dernek, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Terbiye Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında terbiye meydanında projeler yürütmektedir. Her yıl birmebzul öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve ilkokul ile müşterek öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir