Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye kayırıcıış, dünya üzerinde belli başlı alanlarda ülkemizi temsil etmesiyle öne çısoy bir Bilgi Insanı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak tenha başına öne çısoy en kocaman oranda ilaç mideerik patentinin pay sahibidir. Bu zamana derece yaptıkları buluşlar ve ilaç bölümünde çoğu kocaman adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çkırmızıışmak istediği vadiı izam etmek isteyen Alkoçlar, tutarlığı Metehan Yeşil ile baş başa kurmuş oldukları Ar-Ge adlı programın genel serıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na gereğince insanın fen kepezarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çkırmızıışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistemli bir suni zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Sadece Ar-Ge projesiyle geçirmek istemeyen mebdearı valörında ülkesini daimî temsil eden Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı berat mebdevuruları ile bile meşhurdur. 143 pare mebdevurulmuş ve 280’den bir tomar beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca ivedili gelişen olaylarda hızlı sonuç kırmızıınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Köleübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilgi Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle baş başa gene bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Yerında çıktı doğruluk bir uzman olmasıyla baş başa kimsenin başkalık edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda kocaman bir öneme malik olan Alkoçlar, Cihan çapında arz edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk el güruhlen flavonol glikozit esaslı olgunlaşmak üzere antiviral deşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu deşke tam olarak 21 kıta bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise yaratma beyninde en çok berat mebdevurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilgi Insanı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çkırmızıışmalarla adamlık evveliyatına faydasını hiç sakim etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı konstrüksiyonsı sayesinde görklü konulere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü sonuçlar elde etse de katiyen çkırmızıışmalarından vazgeçmemiş daimî olarak kendisini Bilgi dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle amansız hastalık terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez baş başa olgunlaşmak üzere terapi yönünde geliştirdiği deşkeleri keşfederek adamlık evveliyatına kocaman bir etkiı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sert bilinmese bile bazı kibar molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek çevirmek icabında PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan sinerjilü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Sadece bilindik şeylerin üzerinde çkırmızıışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çkırmızıışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çkırmızıışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde bulunan birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte bile başarılı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (huzur ağırlık) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile elan sonrasında ise 25’e yakın ülkede izinı münfailtır. Tekmil çkırmızıışmalarına tam odak çkırmızıışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten bile başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar tek Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde bile birgani şirketin şeriklik ve kurucu kadrosunda arz almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Hissedar Sahibi ve Teknolojiden mesul serıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve plasman mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul serıdır.
Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Reis bey çelteksıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma adlı bir Eczanenin Patronaj Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve geliştirdiği onlarca deşkenin nezdinde insanoğluna yarayacak konuler üretmeyi boşlama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta huzurıkların geçmesi midein belli başlı bir vakitı beklesek de birtakımları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem bile mideerisinden basit bir biçimde terapi edebilmek midein bu kullanılıyor. Ayrıca seksüel konulev bozukluğunu da terapi etmek midein kullanılmaktadır. Sadece bununla kalmamış kızdırmae karşı mukavemetli ve sinerjilü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı berat mebdevurularının 2000 adetine yakının pay sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı konuleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çkırmızıışsalar da Alkoçlar her vakit kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını cihetiyle uzun kesiksiz kapanmalara ve içtimai hayattan uzak zaruri sülale istirahatlarine sunulan artan dünya toplumlarında birgani alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir momentum kazanmış durumda.

Konuyla dayalı görüşünü bildirme eden Spektral Holding Patronaj Yerleşmiş Eşserı Erdal Can Alkoçlar bu fasıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle şahsi bilişim ve teknolojik amortisör inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce lüzumlu ilaç, lüzumlu mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, çıktı dayalı sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine konstrüksiyonlabilecek en akıllıca katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç bölümünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Bilgi Insanı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine kocaman miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna kabil çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da kocaman gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin kurucu tutarlığıdır ve aynı zamanda serıdır. Ülkemizde arz vadi özge bilim adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok kocaman bir oranda farmasötik deşen patentinin pay sahibi olması ve mebdevurusunu ilk yaratıcı şahsiyet olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı duhulimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın çizgi yalnızçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle amansız hastalık vadiında çkırmızıışmalarını daimî koskocamanleterek daimî faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birgani kez Türkiye Yılın Bilgi Insanı ödülüne layık görülmüştür. Sadece ülkemizde bileğil mekân dışında kısaca küresel anlamda da birgani ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı dermanların önlığını almıştır. Orantığı olan Metehan Yeşil ile baş başa görklü konulere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çkırmızıışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz midein yararlı olmasını düşündüğü dermanlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı konue yarayacak dermanları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan gibi bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon gibi kavramlar birgani farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken kabil faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye mebdeladı.

Ülkemizde canlılık gösteren ve bu alanda çkırmızıışmaları bulunan Spektral Envestisman Bankası Eş Reis beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katma bedel yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik vadiındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yakın zamanda ülkenin doğusunda arz vadi bir değerli sahası ile baş başa mebdelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki bedel bileğkonuikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun çakılı bedel yahut miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Envestisman Bankası Reis bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Saf’a yayımcı maden ruhsatları ile sağlamlanabileceğine ilgi çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Saf maden ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni ast konstrüksiyonsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile dayalı bile fen veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni pay modülü(staking) projemize daimaî güvence olarak konutiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit işletme izinını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir beceri güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Ifade No.su ve 18.06.2020 yapıt tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası olgunlaşmak üzere iki sınai hammadde maden sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen ovalı açıklamada temalerine arz verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye kocaman katma bedel sağlama potansiyeline malik bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve curcunalı yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan gereç bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gururını gerçekleştirdiğimiz pomza maden sahasının ise saf gereç konstrüksiyonsındaki manasızluklar sayesinde güçlü derecede ısı ve curcunalı yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan güçlü oranlarda izolasyon sağlamlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka sunu planları bulunduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili maden sahalarının tutarlı vadede CRIRSCO kriterlerine yönlü rezerv belirleme raporları düzenlenerek halka sunuı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada arz vadi ayrıntılara gereğince antrparantez, TBY Holding geçen kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar gözetiminde Alman Esenlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir